Po słonecznych dniach lata w kalendarzu przychodzi jesień - i tak jak teraz - w zimne i deszczowe dni może dopaść nas przygnębienie. Aura panująca na dworze wpływa na nasze samopoczucie. Pojawia się zatem pytanie jak sobie z takim obniżonym nastrojem radzić?
Drodzy Rodzice
Nadchodzi wrzesień, a z nim nowe szkolne wyzwania dla Waszych dzieci. Każdy wie, że uczyć się warto, ale co zrobić, by nauka przynosiła satysfakcję, była źródłem przyjemności, a nie frustracji? Ile razy słyszeliście narzekania dziecka, że znowu musi się uczyć? Ile razy musieliście niejako zmuszać dziecko do nauki? Przyczyn takiego nastawienia oczywiście może być wiele, ale warto pamiętać o jednej możliwej. Być może Wasze dziecko nie umie się uczyć. Może to zabrzmieć dziwnie, ale niestety nie we wszystkich szkołach zajęcia są prowadzone w sposób wykorzystujący najnowszą wiedzę naukową o procesach uczenia się człowieka. Zadaniem nauczyciela jest nie tyle nauczanie, co wskazywanie sposobu uczenia się i towarzyszenie w zdobywaniu wiedzy i umiejętności. Kilkakrotne przeczytanie tekstu jest mało efektywnym sposobem przyswajania materiału, a wręcz stratą czasu i zajęciem dość nudnym. W związku z tym przygotowałam dla Państwa ofertę pięciu spotkań, na których chciałabym zaprezentować Waszym dzieciom najefektywniejsze sposoby uczenia się – w oparciu o badania naukowe. Pierwsze spotkanie jest spotkaniem wprowadzającym, na którym omówimy problemy, oczekiwania i ewentualne plany, a w razie chęci dalszego uczestnictwa zaplanujemy indywidualnie kolejne cztery spotkania.
Zajęcia będą się odbywały w oparciu o materiał akurat opracowywany w szkole.
Młodsze dzieci chętnie widziane na spotkaniu z rodzicem, aby rodzic również mógł pomagać dziecku w trakcie wdrażania nowych metod. Oczywiście, oferta jest adresowana także do osób dorosłych – spotkania mają indywidualizowany przebieg, zależny od potrzeb uczącego się.
Spotkanie trwa godzinę.
Spotkania będą się odbywać co tydzień lub co dwa tygodnie. Pomiędzy spotkaniami uczący się będzie próbował zastosować nowe metody. W razie pytań, które pojawią się w trakcie – możliwa konsultacja przez Skype.
Cena pierwszego spotkania 120 zł.
Kolejne cztery 520 zł.
Spotkania poprowadzi dr n. med. Monika Mak, od wielu lat nauczyciel akademicki, co roku nagradzana Dydaktyczną Nagrodą Rektora PUM w wyniku ewaluacji studenckiej. Od lat pracuje nad swoim warsztatem dydaktycznym, próbując wdrażać najnowsze doniesienia naukowe w swojej pracy akademickiej. Sama stale się uczy, a metody, które przekazuje innym, wypróbowuje na sobie.
Serdecznie zapraszamy.