Fizjoterapeuta

  1. Manualny drenaż limfatyczny polega na uciskach powierzchownych warstw tkanek w celu odnowy biologicznej, poprawienia krążenia limfy, poprawienia stanu skóry i tkanek, a w przypadku wystąpienia obrzęków - ich likwidacji.
  2. Kompresjoterapia pneumatyczna to zabieg stosowany w profilaktyce zaburzeń żylnych, w takich sytuacjach jak: praca stojąca lub siedząca, brak regularnego wysiłku fizycznego, podróżowanie powyżej 4 godzin w unieruchomieniu lub wymuszonej pozycji, otyłość, po operacjach żylaków, w leczeniu niektórych chorób przebiegających z towarzyszącym obrzękiem.
  1. Masaż leczniczy oraz relaksacyjny

 Jest polecany w przypadku bólów kręgosłupa, głowy, wzmożonego napięcia mięśni i uczucia sztywności, przewlekłego zmęczenia. Pomaga też osobom pracującym w pozycji siedzącej, cierpiącym na dolegliwości związane ze stresem, lękiem i depresją. Profesjonalny fizjoterapeuta dobierze Państwu właściwy rodzaj masażu, odpowiedni do wieku, stanu zdrowia i potrzeb danej osoby.

  1. Kinezyterapia

Metoda fizjoterapeutyczna oparta na ruchu i ćwiczeniach leczniczych, intensywnie kontrolowana, w pełni zindywidualizowana, dobrana do stanu zdrowia i potrzeb rehabilitacyjnych Pacjenta. Stosowana i zalecana we wszystkich przypadkach chorób wewnętrznych i urazów układu ruchu.

  1. Fizjoprofilaktyka nietrzymania moczu dla mężczyzn i kobiet

Badania wskazują, że co czwarta kobieta i co dziesiąty mężczyzna mają problem z nietrzymaniem moczu. Przyczynami są:

  • u kobiet - przebyte porody, niedobory hormonalne związane z okresem przekwitania, wrodzona wada tkanki łącznej, przebyte operacje cewki moczowej, radioterapia i wady wrodzone.
  • u mężczyzn - uszkodzenie zwieraczy, np. w z powodu operacji gruczołu krokowego z powodu nowotworu, łagodnego rozrostu gruczołu krokowego, operacji odbytnicy, radioterapii i urazów.

Proponujemy i prowadzimy kinezyterapię, odpowiednią do występującego problemu, z wykorzystaniem ćwiczeń wg Kegla  w obrębie mięśni dna miednicy i innych form aktywności.

  1. Konsultacje fizjoterapeutyczne

Twój specjalista

Mamy świetny zespół wysoko wykwalifikowanych, doświadczonych i niesamowicie zmotywowanych lekarzy i specjalistów. Dbamy o niezrównane doświadczenie, aby sprostać Twoim oczekiwaniom, potrzebom i standardom. Poznaj ich tutaj.