Monika Mak

Monika Mak

dr hab. n. zdr.

Specjalności

psycholog

Kontakt

501 023 653

m.mak@klinikadilige.pl

Godziny przyjęć

 • Wtorek, po wcześniejszej rejestracji

O mnie

Absolwentka psychologii na Wydziale Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego. Doktorat oraz habilitację realizowała na Wydziale Nauk o Zdrowiu PUM. Wieloletnie doświadczenie zawodowe zdobywała pracując na Oddziale Psychiatrycznym nr 5 w SPS ZOZ „Zdroje”, od 2005 na Oddziale Psychiatrycznym CD SPSK1, jako psycholog, w DPS w Szczecinie, konsultantka w WOMP, od 2002 również jako biegła sądowa (aktualnie w cesji), a także jako wykładowczyni w Międzywydziałowym Studium Kształcenia Pedagogicznego. W latach 2014-15 obejmowała kierownictwo studiów podyplomowych „Psychogeriatria z neurorehabilitacją”. Wielokrotnie nagradzana przez Rektorów PUM za osiągnięcia naukowe oraz dydaktyczne. Regularnie uczestniczy w warsztatach podnoszących kompetencje praktyczne oraz w konferencjach naukowych. 

Obecnie pełni rolę adiunkta w PUM, kieruje Zakładem Psychologii Zdrowia w Katedrze Psychiatrii oraz pracuje w Przyklinicznej Poradni Zdrowia Psychicznego. Jest Członkiem Zarządu Oddziału Szczecińskiego Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego

Specjalistka psychologii klinicznej, kierowniczka specjalizacji z zakresu psychologii klinicznej, certyfikowana praktyk Dialogu Motywującego. Praktyk i popularyzatorka metody Mindfulness. 

Uczestniczka certyfikowanego kursu Positive Neuroplasticity Training - The Professional Course prowadzonego przez dr Ricka Hansona.

W trakcie studiów podyplomowych Data Driven Digital Marketing w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku.

Jest autorką kilkudziesięciu publikacji naukowych i uczestniczką kilku znaczących projektów naukowych.

Prywatnie chętnie spędza czas ze swoimi zwierzętami, praktykuje jogę, jeździ na rowerze, pływa na SUPie. Lubi kino oraz książki w nieograniczonych ilościach. Zmusza przyjaciół do noszenia własnoręcznie zrobionych na drutach czapek i szalików. Zamierza podjąć studia z zoopsychologii.

Usługi i cennik:

Badanie neuropsychologiczne

Ilość spotkań: W zależności od złożoności procesu diagnostycznego, zazwyczaj od 1-3 spotkania (po 1,5 h)

Przebieg badania:

 1. Wywiad psychologiczny
 2. Badanie psychometryczne
 3. Analiza wyników badania
 4. Przygotowanie opinii wraz z informacją zwrotną oraz zaleceniami

Cena: 250-450 zł

Uwagi dodatkowe:

W przypadku posiadania wyników badań neuroobrazowych (MRI, fMRI) lub elektroencefalograficznych (EEG) wskazane jest zabranie ich kopii, celem usprawnienia procesu diagnostyki.

Badanie osobowości

Ilość spotkań: W zależności od złożoności procesu diagnostycznego, zazwyczaj 2-4 spotkania  (po 1,5-2h)

Przebieg badania:

 1. Wywiad psychologiczny
 2. Badanie psychometryczne
 3. Autoanamneza (życiorys) uzupełniająca wywiad (wypełniana przez klienta w domu)
 4. Analiza wyników badania
 5. Przygotowanie opinii wraz z informacją zwrotną oraz zaleceniami

Cena: 350-550 zł

Badanie sprawności intelektualnej (dzieci i dorośli)

Ilość spotkań: Zazwyczaj 1 do 2 spotkań (po 1,5-2h)

Przebieg badania:

 1. Wywiad psychologiczny
 2. Badanie psychometryczne
 3. Analiza wyników
 4. Przygotowanie opinii wraz z informacją zwrotną oraz zaleceniami

Cena: 400 zł

Poradnictwo psychologiczne (w duchu Dialogu Motywującego oraz Mindfulness)

Czasami w naszym życiu natrafiamy na sytuacje trudne lub okresy zmian, którym towarzyszy poczucie intensywnego stresu, zmęczenia lub niepewności. Często łatwiej jest poradzić sobie z tego typu sytuacjami oraz towarzyszącymi im emocjami, gdy możemy porozmawiać z kimś, kto zaoferuje nam neutralny, lecz kompetentny, poparty naukowo punkt widzenia.

Jako specjalista, a zarazem naukowiec i nauczyciel akademicki stawiam nacisk przede wszystkim na stałe uaktualnianie zasobów swojej wiedzy psychologicznej oraz medycznej, stosując w swojej pracy głównie techniki o potwierdzonej skuteczności. Jeżeli sięgam po działania na temat których nie ma jeszcze ugruntowanych dowodów (praca z symbolami, archetypami) zawszę o tym informuję.

Pracując z klientem nie przyjmuję pozycji terapeuty, lecz towarzysza w zmianie, służącego wiedzą, wsparciem i nauką umiejętności pomagających w samodzielnym radzeniu sobie z trudnościami codziennego życia.

Celem wykorzystywanych przeze mnie technik jest przede wszystkim redukcja stresu, radzenie sobie w chorobach przewlekłych (w tym z bólem), pomoc w szeroko pojętej zmianie, praca z emocjami, nieadaptacyjnymi nawykami i schematami poznawczymi oraz praca z osobistymi granicami.

Ilość spotkań: W zależności od wstępnych ustaleń lub potrzeby klienta (spotkania trwają 1h)

Cena: 120 zł